Jak dobrać rozmiar prześcieradła do łóżka?

Prześcieradło jest bardzo ważnym elementem każdego łóżka. Stanowi bezpieczną przestrzeń między materacem a ciałem człowieka, zapewniając odpowiednią higienę snu. Prześcieradła wykonywane są w różny sposób, z różnych materiałów, mają różne kolory i wzory, a przede wszystkim różnią się od siebie rozmiarem. Jakie wymiary prześcieradła będą idealne dla mojego łóżka?

Jakie można wyróżnić rodzaje prześcieradeł?

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka wariantów prześcieradeł. Każdy z nich ma swoje charakterystyczne cechy, które odróżniają go od pozostałych. Jakie są rodzaje prześcieradeł?

  • prześcieradło płaskie – jest to duży kawałek materiału, który ma kształt prostokąta lub kwadratu i obszyty jest z każdej strony. Zazwyczaj występuje w kolorze białym, ale można również kupić je w różnych kolorach.
  • prześcieradło z gumką – wyróżnia się wszytą gumką przy każdym boku materiału. Dzięki niej materiał nie zsuwa się  materaca ani wersalki i zapewnia duży komfort snu. Jest to obecnie najpopularniejsza wersja prześcieradła. Dostępna jest w różnych kolorach, a nawet wzorach, więc każdy znajdzie coś dla siebie!
  • prześcieradła jednorazowe – ten rodzaj produktu jest przeznaczony dla osób pracujących w branży medycznej oraz takich, które zawodowo zajmują się osobami starszymi lub osobami z różnymi niepełnosprawnościami.

Rozmiar prześcieradła, a wymiary łóżka

Prześcieradła pakowane osobno mają swoje własne wymiary, które zazwyczaj zapisane są na opakowaniu. Jest to duże ułatwienie, ponieważ wystarczy raz zmierzyć swoje łóżko i mieć te wymiary w pamięci lub je gdzieś zapisać. Musisz właśnie zacząć od dokładnego zmierzenia długości i szerokości materaca. Jeśli posiadasz łóżko w formie stelaża i materaca, to możesz wybrać prześcieradło klasyczne lub takie z gumką. To pierwsze kup około 15-20 cm większe po każdej stronie, abyś mógł włożyć końce materiału pod sam materac. Przy zakupie prześcieradła z gumką nie będzie to konieczne, ponieważ gumka będzie świetnie trzymać całą tkaninę w jednym miejscu. Pamiętaj, że prześcieradło nie może być mniejsze od samego łóżka, dlatego, jeśli śpisz na wersalce, to polecamy wybrać prześcieradło z gumką, ponieważ zapewni Ci ono duży komfort i nie będzie się przesuwać pod wpływem ruchu ciała podczas snu.

Materac jest ważny! 

Jesteś sportowcem, który większość czasu w ciągu dnia spędza na ciężkich treningach? Może masz problemy zdrowotne związane z układem kostnym lub po prostu marzysz o zmianie swojej jakości snu? Koniecznie kup materac ortopedyczny, który zapewni Ci doskonały komfort i wygodę podczas regenerowania organizmu. Zapewniamy, że Twoje ciało będzie gotowe na wyzwania nowego dnia!

Zobacz też

Jak samodzielnie wybrać najwygodniejsze wyposażenie do sypialni?

Jak samodzielnie wybrać najwygodniejsze wyposażenie do sypialni?

Co wyróżnia SleepMed na rynku produktów do spania?

Co wyróżnia SleepMed na rynku produktów do spania?

Obowiązkowe wyposażenie sypialni – umebluj pokój z marką Fit.4.Sleep!

Obowiązkowe wyposażenie sypialni – umebluj pokój z marką Fit.4.Sleep!

Zatop się w zapachu sypialni z Hilding Curem

Zatop się w zapachu sypialni z Hilding Curem

Jakie są rodzaje prześcieradeł?

Jakie są rodzaje prześcieradeł?

Prześcieradło z gumką czy klasyczne – które wybrać?

Prześcieradło z gumką czy klasyczne – które wybrać?