Jaki materac piankowy SleepMed wybrać?

Pianka to jeden z podstawowych komponentów materacy SleepMed. Nie bez powodu – jej wyjątkowe właściwości i korzystne oddziaływanie na zdrowie sprawiają, że to niezwykle istotny element materaca. Sprawdź, czym dokładnie charakteryzują się pianki, a także jaki model SleepMed będzie dla Ciebie najlepszy!

Pianki w materacach SleepMed – charakterystyka

Materace piankowe to podstawa oferty produktów SleepMed. Są to modele o wysokiej jakości i wielu użytecznych cechach. Często w materacu znajduje się więcej niż jeden typ pianki. Jeśli chodzi o rodzaj termoelastyczny, możemy natknąć się na piankę VitaRest®, Celsius-Waterlily® oraz Visco Bio. Dwie pierwsze to pianki Visco, które charakteryzują się bardzo długą żywotnością, a także wspaniałymi właściwościami adaptacyjnymi. Oprócz tego zapewniają skuteczną cyrkulację powietrza, która zapobiega rozwojowi pleśni czy grzybów, a do tego niweluje nieprzyjemne zapachy. Pianka Visco Bio to opcja naturalna – oznacza to, że szkodliwe związki chemiczne zastąpiono w niej organicznymi komponentami. W jej przypadku zastosowano naturalny olejek rycynowy. Dzięki temu zyskuje ona działanie hipoalergiczne i może być stosowana nawet przez tych, którzy mają bardzo wrażliwą skórę. Nie wywołuje bowiem podrażnień.

Bardzo ważną pianką jest wysokoelastyczna pianka VPPHR, która znajdziemy w prawie każdym modelu SleepMed. Oddziałuje ona na trwałość materaca, a do tego zapobiega powstawaniu się odkształceń. We wkładzie stosuje się jej dwie warstwy, co pozwala na dobór preferowanej przez nas twardości. Co istotne, zastosowano w niej innowacyjną technologię Airforce, która zapewnia maksymalny obieg powietrza we wnętrzu wkładu. Wynika to ze specjalnego nacięcia pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Prowadzi to do wytworzenia się otwartych komór, przez które ucieka nadmiar ciepła i wilgoci. Wystarczą naturalne ruchy na materacu, aby się ich pozbyć. Dzięki temu możemy cieszyć się nieustającym uczuciem świeżości podczas korzystania z modelu. Technologia ta sprawia też, że oddychalność materaca znacznie się poprawia, a my nie musimy obawiać się przegrzania czy intensywnego pocenia. Co więcej, wilgoć jest bardzo dobrze odprowadzana, przez co ryzyko pojawienia się szkodliwych drobnoustrojów zostaje zredukowane do zera. Podobne działanie wykazuje pianka Flexifoam, którą również wyposażono w technologię Airforce. Stosuje się ją na bokach materaca, co zwiększa jego odporność na eksploatację i niweluje szansę na wytworzenie się odkształceń.

Warto zwrócić również uwagę na pozostałe naturalne pianki, czyli wysokoelastyczne HR Bio oraz NATURALIS®. Wykorzystuje się je w modelach z serii SleepMed Natura. HR Bio została nasączona olejkiem sojowym, a do tego charakteryzuje się otwartokomórkową strukturą, która pozwala na uzyskanie optymalnej cyrkulacji powietrza przy zachowaniu znakomitej elastyczności. Wpływa to też na bardzo dobrą sprężystość pianki. W piance NATURALIS® posłużono się olejkiem rycynowym. Jej warstwa zapobiega nadmiernemu zapadaniu się ciała, a także sprawia, że nacisk punktowy wywierany na ciało zostaje zredukowany. Co więcej, cechuje się wspaniałą żywotnością, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że się zużyje lub rozciągnie.

SleepMed Comfort

SleepMed Comfort to jeden z podstawowych materacy w ofercie SleepMed. Jego wypełnienie składa się z dwóch warstw pianki wysokoelastycznej VPPHR oraz pianki VitaRest®. Zyskujemy zatem zarówno świetną trwałość materaca, jak i idealne dopasowanie się powierzchni do naszych naturalnych krzywizn. Odpowiada za to wyjątkowa technologia termoelastyczna, która powoduje, że podłoże modeluje się zgodnie z kształtem naszej sylwetki pod wpływem temperatury, jaką emitujemy. Dzięki temu zyskujemy gwarancję, że kręgosłup jest prawidłowo podparty, a mięśnie mogą się w pełni rozluźnić. Sprzyja to prawidłowej regeneracji organizmu, przez którą następnego dnia budzimy się wypoczęci i pełni energii. Pianka VitaRest® została podzielona na 7 stref komfortu, co oznacza, że każda z kluczowych części ciała ma zagwarantowane optymalne wsparcie. Możemy wyróżnić strefę głowy, ramion, pleców, miednicy, bioder, kolan oraz stóp. Każda z nich ma inną twardość, ponieważ te partie, które się głębiej zapadają, są też mocniej podpierane. Zastosowanie poprzecznego podziału powierzchni pozwala zagwarantować zdrowe i bezpieczne podparcie ciała na całej jego długości.

SleepMed Premium Plus

We wkładzie modelu SleepMed Premium Plus również znajduje się warstwa pianki wysokoelastycznej VPPHR. Posiada też piankę termoelastyczną, tyle że jest to Celsius-Waterlily®. Z tego względu będzie to idealny wybór dla tych, którym zależy na ekologicznych rozwiązaniach. Pianka ta została bowiem stworzona zarówno z myślą o najwyższym komforcie, jak i ochronie środowiska. Surowce wykorzystane do jej stworzenia są stuprocentowo ekologiczne i nadają się do całkowitego recyklingu. Co więcej, piankę cechuje wyjątkowa budowa strukturalna i wysoka gęstość, które powodują, że jest bardzo trwała i nawet po długim czasie nie zużywa się ani nie rozciąga. Aż do ostatniego dnia użytkowania zachowuje swoje pierwotne parametry. Inwestując w model z taką pianką, możemy być pewni, że jest to produkt na lata. Pianka będzie odpowiadała również za wysoki poziom komfortu i wspaniale dopasowane podłoże.

SleepMed Natura Plus

Materac piankowy SleepMed Natura Plus to opcja dla tych, którzy pragną uniknąć szkodliwych związków chemicznych. W modelu zastąpiono je organicznymi komponentami, takimi jak olejek sojowy czy rycynowy. Dzięki temu produkt zyskuje właściwości hipoalergiczne. Połączenie dwóch pianek wysokoelastycznych wpływa na bardzo dobrą trwałość materaca. Pianka termoelastyczna za to redukuje napięcie w mięśniach i umożliwia pełne rozluźnienie się. Oferuje też przyjemne uczucie otulenia, które powoduje, że wypoczynek staje się jeszcze przyjemniejszy.

Materace piankowe SleepMed będą idealnym wyborem dla tych, którzy poszukują komfortowego, jakościowego wypoczynku. Warstwa pianki zagwarantuje im indywidualnie dopasowane podłoże, a do tego pomoże w pełnym rozluźnieniu się. Takie materace dają pewność tego, że obudzimy się wypoczęci i pełni energii.

wyrób medyczny

Materace SleepMed Comfort, SleepMed Premium Plus, SleepMed Natura Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Czy praca z łóżka na materacu SleepMed to dobre rozwiązanie?

Czy praca z łóżka na materacu SleepMed to dobre rozwiązanie?

Dowiedz się, dlaczego materace SleepMed wyróżniają się trwałością i długą żywotnością!

Dowiedz się, dlaczego materace SleepMed wyróżniają się trwałością i długą żywotnością!

Problemy układu oddechowego a dobór materaca SleepMed

Problemy układu oddechowego a dobór materaca SleepMed

Dlaczego warto zaopatrzyć się w stelaż do materacy SleepMed?

Dlaczego warto zaopatrzyć się w stelaż do materacy SleepMed?

Jak odpowiedni materac SleepMed wpływa na zachowanie prawidłowej postawy?

Jak odpowiedni materac SleepMed wpływa na zachowanie prawidłowej postawy?

Biały szum – co to jest i dlaczego sprawdza się w szybkim zasypianiu dziecka?

Biały szum – co to jest i dlaczego sprawdza się w szybkim zasypianiu dziecka?