Jak odpowiedni materac SleepMed wpływa na zachowanie prawidłowej postawy?

Wady postawy to problem, z którym zmaga się coraz większa liczba osób. Wpływa na to między innymi siedzący tryb życia czy brak wystarczającej aktywności fizycznej. Dużym utrapieniem może być również źle dobrany materac, który będzie źródłem nieprzyjemnych dolegliwości. Dowiedz się, jak odpowiedni model SleepMed pomoże Ci zapobiec pogłębianiu się wad postawy!

Nieprawidłowa postawa – przyczyny

Wady postawy stają się coraz bardziej alarmującym problemem, z którym zmagają się zarówno dorośli, jak i najmłodsi. Nieprawidłowa postawa może wynikać z różnych przyczyn – nierzadko źródło tkwi w niezdrowych nawykach, takich jak nadmierne garbienie się. Znacznie większa część ludzi praktykuje obecnie siedzący tryb życia, co również nie sprzyja korzystnie na stan naszego kręgosłupa. Szczególnie negatywne oddziaływanie będzie miało źle dopasowane podłoże. Leżąc na nieodpowiednim materacu będziemy zmuszać nasz kręgosłup do utrzymywania nienaturalnej pozycji, co może przyczynić się do jego skrzywienia. Zbyt miękki materac będzie ponadto źródłem długotrwałego napięcia mięśni, które może przełożyć się na silny dyskomfort. Powoduje również nieprzyjemne uczucie zapadania się podczas korzystania z materaca. Model o zbyt wysokim stopniu twardości poskutkuje drętwieniem kończyn. Wywoła też silny ból kręgosłupa w jego odcinku lędźwiowym. Może też utrudnić znalezienie wygodnej pozycji snu. Aby uniknąć podobnych nieprzyjemności, należy poświęcić trochę czasu na dobór materaca, który będzie odpowiadał zarówno naszym potrzebom, jak i preferencjom.

Regulacja twardości

Jeśli pragniemy zminimalizować negatywne oddziaływanie na nasz kręgosłup, powinniśmy zainwestować w materac z możliwością regulacji twardości. Dzięki temu nawet jeśli z czasem schudniemy lub przybierzemy na wadze albo pojawią się u nas nowe dolegliwości zdrowotne, nie będziemy musieli inwestować w nowy model. Wystarczy, że zmienimy jego stopień twardości. W produktach z serii Standard i Hybrid wykorzystano do tego ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest®. Należy rozpiąć pokrowiec i przełożyć ją na drugą stronę, aby uzyskać podłoże o nowych właściwościach. W modelach z kolekcji Plus i Hybrid Plus posłużono się termoelastycznym topem, który można bardzo łatwo odpiąć z powierzchni materaca i przepiąć według uznania. W ten sposób możemy uzyskać 4 lub nawet 6 różnych twardości w jednym modelu. Top świetnie sprawdzi się też jako osobny materac nawierzchniowy.

Osoby, które zmagają się z wadami postawy lub innymi schorzeniami kręgosłupa, często potrzebują znacznie twardszego podłoża od pozostałych. W tym wypadku możemy wykorzystać matę kokosową, która znacząco podnosi stopień twardości podłoża, a do tego oddziałuje korzystnie na żywotność modelu. Zwiększa odporność na odkształcenia trwałe, pomaga też podnieść poziom higieny snu ze względu na bardzo skuteczną cyrkulację powietrza. Została wykonana z naturalnych komponentów, takich jak włókno kokosowe i mleczko kauczukowe. Dzięki temu będzie odpowiednia również dla tych, którzy mają wrażliwą skórę, ponieważ nie wywołuje podrażnień. Aby znacząco podnieść stopień twardości modelu, matę trzeba umieścić między kremową piankę VitaRest® a piankę wysokoelastyczną, która leży pod nią. Dla delikatnego podwyższenia twardości wystarczy włożyć ją na spodzie materaca.

Właściwości ortopedyczne

Nie można ukryć, że wady postawy to nic przyjemnego – są źródłem silnego bólu i dyskomfortu. Z tego względu niezwykle istotne stają się właściwości ortopedyczne modelu. Dzięki nim materac zapobiega pojawieniu się i pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa. Oznacza to, że nie musimy obawiać się, że nasza wada postawy ulegnie pogorszeniu z powodu użytkowania danego materaca. Będziemy mogli też uniknąć innych nieprzyjemnych schorzeń. To wyjątkowe działanie modelu niweluje również ból pleców i karku. Nawet jeśli przez cały dzień doskwierał nam dyskomfort, wciąż będziemy mogli położyć się i cieszyć się komfortowym, jakościowym wypoczynkiem. Materace SleepMed wykazują się też właściwościami przeciwodleżynowymi, dzięki czemu możemy uniknąć ponadto bolących pojawienia się odleżyn.

7 stref komfortu

W zmniejszeniu ryzyka pogłębienia się wady postawy kluczowe jest zapewnienie prawidłowego podparcia dla kręgosłupa na całej jego długości. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że żadna z naszych części ciała nie jest wygięta w nienaturalny sposób. To właśnie gwarantuje nam poprzeczny podział powierzchni zastosowany w materacach SleepMed. Dzięki niemu powstaje aż 7 różnych stref komfortu, które są dostosowane do poszczególnych partii ciała. Możemy wyszczególnić strefę głowy, ramion, pleców, miednicy, bioder, kolan i stóp. Mają odmienną twardość, ponieważ te części, które się głębiej zapadają, muszą być mocniej podtrzymywane. Pozwala to na zagwarantowanie optymalnego wsparcia, dzięki któremu nasz sen może być komfortowy i zdrowy.

Dopasowane podłoże

Jeśli nawet mimo tego, że zmagamy się z wadami postawy, chcemy skutecznie wypocząć, powinniśmy postawić na materac zawierający piankę termoelastyczną. To innowacyjny komponent, nktóry gwarantuje idealne dopasowanie się powierzchni do naszych naturalnych krzywizn. Dzieje się tak ze względu na emitowaną przez nas temperaturę, pod wpływem której podłoże modeluje się zgodnie z kształtem naszej sylwetki. W ten sposób kręgosłup ma zagwarantowane zdrowe i bezpieczne podparcie. Reszta ciała może zostać odciążona, a z mięśni znika nagromadzone w nich napięcie. Pozwala to na pełną regenerację organizmu, która niweluje nadmierny ból i dyskomfort ciała, w tym pleców.

Dobrze dopasowany materac to podstawa, jeśli chcemy zachować prawidłową postawę. Prawidłowo dobrane podłoże zapewni optymalne wsparcie dla kręgosłupa na całej jego długości, a do tego zredukuje ryzyko powstawania nieprzyjemnych dolegliwości. Może również poprawić jakość naszego wypoczynku!

wyrób medyczny
Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Czy praca z łóżka na materacu SleepMed to dobre rozwiązanie?

Czy praca z łóżka na materacu SleepMed to dobre rozwiązanie?

Dowiedz się, dlaczego materace SleepMed wyróżniają się trwałością i długą żywotnością!

Dowiedz się, dlaczego materace SleepMed wyróżniają się trwałością i długą żywotnością!

Problemy układu oddechowego a dobór materaca SleepMed

Problemy układu oddechowego a dobór materaca SleepMed

Dlaczego warto zaopatrzyć się w stelaż do materacy SleepMed?

Dlaczego warto zaopatrzyć się w stelaż do materacy SleepMed?

Jaki materac piankowy SleepMed wybrać?

Jaki materac piankowy SleepMed wybrać?

Biały szum – co to jest i dlaczego sprawdza się w szybkim zasypianiu dziecka?

Biały szum – co to jest i dlaczego sprawdza się w szybkim zasypianiu dziecka?