Dlaczego warto zaopatrzyć się w stelaż do materacy SleepMed?

Jeśli zależy nam na tym, aby zakupiony przez nas materac służył nam jak najdłużej, powinniśmy zainwestować w stelaż. Jego konstrukcja zapewni mu dodatkową ochronę przed odkształceniami i wgnieceniami, co przyczyni się do przedłużenia jego żywotności. Dowiedz się, jakie są inne zalety posiadania stelaża!

Dlaczego warto zaopatrzyć się w stelaż?

Posiadanie stelażu wiąże się z wieloma zaletami. Jest to drewniana konstrukcja wykonana z pojedynczych listewek osadzonych w ramie, których zadaniem jest prawidłowe podtrzymanie materaca. Odpowiada za zapewnienie stabilnego i bezpiecznego podłoża snu. Stelaż umożliwia optymalne rozłożenie ciężaru na materacu, co przyczynia się do jego odciążenia. Powoduje też, że materac jest bardziej stabilny w ramie łóżka, dzięki czemu się nie przesuwa. Konstrukcja w znaczącym stopniu oddziałuje na trwałość modelu i przedłuża jego żywotność. Zmniejsza ryzyko powstawania nieestetycznych odkształceń i wgnieceń, które mogłyby stać się też źródłem silnego dyskomfortu. Dzięki temu możemy korzystać z modelu znacznie dłużej, a on staje się bardziej odporny na eksploatację. Co istotne, stelaż gwarantuje bezpieczne podparcie dla kręgosłupa na całej jego długości. Zapobiega zapadaniu się ciała, a do tego pozwala w komfortowy sposób ułożyć się na materacu. To istotny aspekt szczególnie dla tych, którzy zmagają się z problemami z kręgosłupem. Dzięki stelażowi możemy też cieszyć się lepszymi właściwościami materaca, zwłaszcza jeśli chodzi o działanie antyalergiczne i optymalny poziom higieny snu. Konstrukcja umożliwia skuteczną wentylację modelu, co niweluje szansę na gromadzenie się bakterii, roztoczy, kurzu oraz drobnoustrojów. Oferuje też bardzo dobrą oddychalność, co zwiększa poziom komfortu podczas korzystania z modelu. Dobrze dobrany stelaż w bezpośredni sposób przełoży się na podwyższenie jakości naszego wypoczynku.

Jak dobrać materac do stelaża?

Aby cieszyć się korzystnym działaniem stelaża, musimy wiedzieć, jak odpowiednio go dobrać do posiadanego przez nas materaca. Nie każdy stelaż nadaje się do wszystkich modeli. W przypadku produktów zawierających wypełnienie piankowe dobrze sprawdzą się stelaże elastyczne. Możemy tu też postawić na modele z opcją regulacji, zarówno ręcznej, jak i elektrycznej. To niezwykle komfortowe rozwiązanie, ponieważ stelaże regulowane umożliwiają dopasowanie podłoża snu zgodnie z naszymi preferencjami. Za pomocą jednego przycisku możemy dostosować wysokość podnóżka czy podgłówka. Należy pamiętać, aby stelaże regulowane pod żadnym pozorem nie były stosowane w materacach sprężynowych. Może bowiem to doprowadzić do uszkodzenia sprężyn. W tym wypadku lepiej postawić na model prosty. Wybierając stelaż, trzeba zwrócić uwagę również na to, z jakiego materiału został zrobiony. Najczęściej możemy zetknąć się z tymi 3 rodzajami drewna – sosną, brzozą oraz bukiem. Stelaże z listewek sosnowych cechują się niższą ceną, jednak mają gorszą trwałością i mogą nie zapewniać solidnego podparcia dla osób cięższych. Najlepszym wyborem będą listewki bukowe, które wyróżniają się wysoką jakością. Znaczenie mają również odstępy między listwami – w materacach piankowych powinny być bardzo małe, aby pianka nie wchodziła w szpary. Optymalna wartość to około 3 centymetry. Odstęp nie może być też zbyt mały, ponieważ wtedy nie będziemy mogli liczyć na skuteczną wentylację.

Jaki materac do elektrycznego stelaża?

Jeśli chcemy cieszyć się wygodą elektrycznego stelaża, powinniśmy zdecydować się na materac piankowy, który będzie odpowiedni do tego typu konstrukcji. Modele SleepMed z wypełnieniem piankowym zawierają tworzywa, które są wysoko odporne na wyginanie. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że powierzchnia materaca ulegnie odkształceniu. Co więcej, będziemy mogli swobodnie korzystać z możliwości elektronicznej lub mechanicznej regulacji nachylenia podgłówka oraz podnóżka. Idealnym modelem piankowym będzie na przykład SleepMed Comfort Plus. Jego wypełnienie składa się z termoelastycznej pianki VitaRest®, która dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała pod wpływem temperatury, jaką wytwarzamy. Dzięki temu oferuje indywidualnie dostosowane podłoże. Między ciałem a materacem nie ma wolnej przestrzeni. Kręgosłup jest prawidłowo podparty, a kończyny mogą zostać odciążone. Umożliwia to rozluźnienie mięśni, ponieważ znika z nich nagromadzone napięcie. Sprzyja to również skutecznej regeneracji organizmu. Śpiąc na materacu piankowym, rano budzimy się wypoczęci i pełni energii. Możemy też cieszyć się przyjemnym uczuciem otulenia oraz niezwykłą miękkością. Pianka odpowiada za wspaniałą cyrkulację powietrza oraz oddychalność, dzięki czemu nie musimy obawiać się przegrzania i gromadzenia się nadmiaru bakterii, roztoczy, kurzu czy innych drobnoustrojów. Oprócz tego we wkładzie materaca znajdują się również dwie warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR, która wpływa na twardość modelu, a do tego umożliwia dobór preferowanej twardości. Materac wyróżnia się też właściwościami ortopedycznymi, co będzie kluczowe dla tych, którzy zmagają się z problemami z plecami. Działanie modelu zapobiega bowiem powstawaniu i pogłębianiu dysfunkcji kręgosłupa. Łagodzi ponadto ból pleców i karku.

Jak jeszcze przedłużyć żywotność modelu?

Dobranie odpowiedniego stelaża to jeden ze sposobów, aby przedłużyć żywotność materaca. Oprócz tego możemy zainwestować w ochraniacz na materac, który też wpływa pozytywnie na trwałość modelu. Został on wykonany z wysokiej jakości bawełny oraz oddychającej warstwy membrany PU. Dzięki temu gwarantuje niezwykle skuteczną cyrkulację powietrza oraz odprowadzanie wilgoci. Zapobiega to powstawaniu pleśni i grzybów. Niweluje rónież ryzyko gromadzenia się drobnoustrojów. Z tego względu będzie to idealny produkt dla alergików. Zapewnia dobrą oddychalność, dzięki czemu korzystanie z materaca jest bardzo komfortowe. Co istotne, ochraniacz cechuje się wodoodpornością, co oznacza, że chroni przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami i przenikaniem cieczy wewnątrz materaca. Możemy też łatwo zadbać o jego czystość, ponieważ nadaje się do prania w warunkach domowych do temperatury do 90 stopni Celsjusza.

Stelaż to obowiązkowy element dla tych, który chcą korzystać ze swojego materaca przez lata. Stelaż przedłuża jego żywotność i powoduje, że nie musimy obawiać się o pojawienie się odkształceń czy wgnieceń. Możemy też cieszyć się lepszą higieną snu oraz spotęgowaniem pozytywnych właściwości modelu.

wyrób medyczny

Materac SleepMed Comfort Plus jest przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Czy praca z łóżka na materacu SleepMed to dobre rozwiązanie?

Czy praca z łóżka na materacu SleepMed to dobre rozwiązanie?

Dowiedz się, dlaczego materace SleepMed wyróżniają się trwałością i długą żywotnością!

Dowiedz się, dlaczego materace SleepMed wyróżniają się trwałością i długą żywotnością!

Problemy układu oddechowego a dobór materaca SleepMed

Problemy układu oddechowego a dobór materaca SleepMed

Jak odpowiedni materac SleepMed wpływa na zachowanie prawidłowej postawy?

Jak odpowiedni materac SleepMed wpływa na zachowanie prawidłowej postawy?

Jaki materac piankowy SleepMed wybrać?

Jaki materac piankowy SleepMed wybrać?

Biały szum – co to jest i dlaczego sprawdza się w szybkim zasypianiu dziecka?

Biały szum – co to jest i dlaczego sprawdza się w szybkim zasypianiu dziecka?