Problemy układu oddechowego a dobór materaca SleepMed

Kaszel, duszności i inne objawy problemów z układem oddechowym znacznie wpływają na jakość naszego wypoczynku, prowadząc do jego spłycenia. Niekiedy są to poważne schorzenia, które nie umożliwiają zachowania głębokiego i treściwego snu. Warto wiedzieć, że kluczową kwestią w tym przypadku jest odpowiednie wyposażenie łóżka – w pierwszej kolejności powinien znaleźć się w nim wygodny materac dostosowany do naszych potrzeb i ewentualnych problemów zdrowotnych. Jak dobrać właściwe podłoże do snu SleepMed, aby pożegnać się z dokuczliwymi objawami?

Problemy układu oddechowego a sen

Problemy układu oddechowego, takie jak astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc czy bezdech senny mogą niestety powodować, że jakość naszego snu ulega pogorszeniu, a rano w efekcie budzimy się zmęczeni. Osoby zmagające się z tego typu schorzeniami najczęściej posiadają trudności z oddychaniem, co przekłada się na wydłużenie czasu zasypiania oraz wiele przebudzeń w trakcie nocy. Zmniejsza się ilość snu głębokiego i dlatego właśnie nie jesteśmy w stanie dobrze się zregenerować. Istotą duszności w czasie wypoczynku jest zwężenie górnych dróg oddechowych, które prowadzi również do chrapania. Taki stan nie tylko pogarsza sen, ale także skutkuje zmniejszoną produktywnością w ciągu dnia i zwiększonym ryzykiem rozwoju innych chorób. Problemy układu oddechowego w czasie wypoczynku są potęgowane przez takie czynniki, jak: otyłość, spożywanie alkoholu, palenie papierosów czy nieprawidłowości anatomiczne nosa. Czasem nie wystarczy, że zrzucimy wagę czy wygramy walkę z nałogiem. O zdrowy sen należy zadbać w sposób bezpośredni, zwracając uwagę na to, czy nasze otoczenie sypialniane jest czyste i wygodne. Dlatego zakup odpowiedniego materaca SleepMed może wiele zmienić w przypadku zmagania się z problemami układu oddechowego.

Higieniczne środowisko snu dla problemów układu oddechowego

Czysta sypialnia to jedyne miejsce, w którym możemy zapewnić sobie prawdziwie regenerujący wypoczynek. Za duszności czy kaszel w czasie snu nie odpowiadają tylko wyżej wymienione czynniki, ale również zanieczyszczenia czy wilgoć znajdujące się w naszym otoczeniu. Jeżeli nie pilnujemy tego, aby nasze łóżko i akcesoria sypialniane były czyste, a w pomieszczeniu rzadko przeprowadzamy gruntowne porządki, problemy z układem oddechowym mogą pojawić się niespodziewanie. Bezpośredni kontakt z kurzem, roztoczami i innymi drobnoustrojami jest niebezpieczny dla naszego zdrowia i może skutkować kaszlem oraz spłyceniem oddechu. Wyobraźmy sobie, że wszystkie te zanieczyszczenia nieustannie wdychamy podczas swojego snu i osiadają one na płucach. Tym sposobem nasza odporność maleje, a my stajemy się bardziej podatni na infekcje. W otoczeniu sypialnianym powinna występować dobra wentylacja, która umożliwia utrzymanie wilgoci na poziomie 40-60% i zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów. Zachowanie suchego i świeżego mikroklimatu jest istotne nie tylko dla użytkowników, którzy już zmagają się z problemami układu oddechowego, ale dla wszystkich pragnących zapewnić sobie głęboki wypoczynek, wolny od zanieczyszczeń.

Jakie innowacyjne rozwiązania proponują materace SleepMed?

Materace SleepMed są zaprojektowane z myślą o gwarancji higienicznego środowiska snu, przyczyniając się w ten sposób do poprawy jego jakości. Marka wykorzystuje wiele innowacyjnych technologii, których głównym zadaniem jest usprawnienie wentylacji wkładu materaca. Przede wszystkim modele SleepMed mogą pochwalić się technologią Airforce – jest to rozwiązanie polegające na wykonaniu specjalnych nacięć, tworząc w ten sposób tzw. kratkę wentylacyjną. Dzięki temu dochodzi do maksymalnego obiegu powietrza wewnątrz materaca, co przekłada się na efektywne odprowadzanie wilgoci i brak możliwości magazynowania się zanieczyszczeń. Ciepłe i wilgotne powietrze jest wypychane, a na jego miejscu pojawia się świeże powietrze ułatwiające oddychanie w czasie snu. Dzięki skutecznej wentylacji kurz czy alergeny nie są w stanie osiadać w wypełnieniu materaca, a więc nie posiadają bezpośredniego kontaktu z naszym organizmem, co mogłoby nasilić dolegliwości.

Modele SleepMed posiadają również zdejmowane pokrowce wykonane z hipoalergicznych materiałów, które są niezwykle istotne w przypadku alergików i astmatyków. Są one zaprojektowane w taki sposób, aby zwiększać oddychalność podłoża do snu, a tym samym stale zapewniać dostęp do świeżego powietrza. Ich przeznaczeniem, podobnie jak technologii Airforce, jest usprawnienie wentylacji, która przekłada się na eliminację nadmiaru wilgoci oraz zanieczyszczeń z wypełnienia materaca. Dodatkowym atutem jest tutaj taśma 3D zastosowana na bokach materaca, która również zwiększa przewiewność całego produktu. Dzięki niej podłoże pozostaje suche, chłodne oraz czyste, co jest kluczowe dla zapobiegania problemom układu oddechowego. Oprócz tego materiały zastosowane w pokrowcu, zarówno Merced, jak i Probiotex, są odporne na bakterie i roztocza. Posiadają certyfikat Oeko Tex, który potwierdza ich higieniczność i wysoką jakość. Co więcej, pokrowiec Probiotex może pochwalić się wykorzystaniem technologii aktywnych probiotyków – zmniejsza ona ilość alergenów na powierzchni materaca, dzięki czemu alergicy nie zmagają się z dusznościami czy kaszlem.

Jak wybrać odpowiedni materac SleepMed?

Warto jednak wiedzieć, że aby zapewnić sobie prawdziwie regenerujący wypoczynek, w którym nie ma miejsca na bezdech senny, należy zwrócić uwagę nie tylko na właściwości higieniczne materaca SleepMed, ale także na indywidualne potrzeby. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy już od pewnego czasu borykamy się z pewnymi problemami zdrowotnymi, w tym alergiami. Materac nie powinien podrażniać naszej skóry i być na tyle komfortowy, aby nie wywierać nadmiernego nacisku na klatę piersiową. Taka sytuacja może jak najbardziej prowadzić do spłycenia oddechu i duszności w czasie snu. Warto upewnić się, że dany materac jest wykonany z hipoalergicznych materiałów i posiada skuteczny system wentylacyjny. Być może model SleepMed Supreme spełni twoje oczekiwania względem zdrowego wypoczynku. Jest to materac, który wykorzystuje zarówno technologię Airforce, jak i wysokiej jakości pokrowiec Merced, który można w razie potrzeby wyprać w pralce. Dzięki tej możliwości regularnie dbamy o czystość swojego podłoża do snu, pozbywając się zanieczyszczeń osiadających na jego powierzchni.

Problemy układu oddechowego mogą przynosić wiele trudności, jeśli chodzi o zdrowy i treściwy wypoczynek. Odpowiedni materac SleepMed odgrywa tutaj istotną rolę i pomaga zachować czyste środowisko snu. Wyposażony w system wentylacyjny skutecznie odprowadza wilgoć oraz uniemożliwia magazynowanie się zanieczyszczeń. Pamiętajmy, że zachowanie higienicznych warunków wypoczynku to pierwszy krok ku pozbyciu się takich objawów, jak kaszel oraz duszności.

wyrób medyczny

Materace SleepMed Supreme są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Czy praca z łóżka na materacu SleepMed to dobre rozwiązanie?

Czy praca z łóżka na materacu SleepMed to dobre rozwiązanie?

Dowiedz się, dlaczego materace SleepMed wyróżniają się trwałością i długą żywotnością!

Dowiedz się, dlaczego materace SleepMed wyróżniają się trwałością i długą żywotnością!

Dlaczego warto zaopatrzyć się w stelaż do materacy SleepMed?

Dlaczego warto zaopatrzyć się w stelaż do materacy SleepMed?

Jak odpowiedni materac SleepMed wpływa na zachowanie prawidłowej postawy?

Jak odpowiedni materac SleepMed wpływa na zachowanie prawidłowej postawy?

Jaki materac piankowy SleepMed wybrać?

Jaki materac piankowy SleepMed wybrać?

Biały szum – co to jest i dlaczego sprawdza się w szybkim zasypianiu dziecka?

Biały szum – co to jest i dlaczego sprawdza się w szybkim zasypianiu dziecka?