Dowiedz się, dlaczego materace SleepMed wyróżniają się trwałością i długą żywotnością!

Kiedy uda nam się już dopasować materac do naszych potrzeb, chcemy, aby służył nam jak najdłużej. Aby tak było, powinniśmy dobrać taki model, który będzie wyróżniał się bardzo dobrą trwałością i długą żywotnością. Dowiedz się, co odpowiada za te cechy w materacach SleepMed!

Żywotność materaca

Żywotność materaca to okres użytkowania modelu, przez który zachowuje swoje pierwotne właściwości i parametry. Jest to bardzo ważny czynnik, na który koniecznie należy zwrócić uwagę. Jeśli zauważymy, że materac się zużył, powinniśmy niezwłocznie go wymienić. Inaczej możemy doświadczyć różnych nieprzyjemnych dolegliwości. Zużycie się modelu zauważymy po wgnieceniach i odkształceniach widocznych na jego powierzchni. Na pewno odczujemy również gorsze podparcie ciała i utratę cennych właściwości. Mogą też pojawić się odgłosy, jak na przykład trzeszczenie czy skrzypienie. Negatywnej przemianie ulegnie również poziom higieny snu. Może się okazać, że na powierzchni snu zaczną pojawiać się zabrudzenia czy szkodliwe drobnoustroje. O żywotności materaca najczęściej świadczy jego gwarancja. W materacach SleepMed wynosi aż 15 lat, co oznacza, że zastosowano w nich jakościowe i trwałe komponenty. Jeśli chcemy, możemy też sami przedłużyć poziom żywotności modelu.

Technologia Airforce

Jednym z czynników, który wpływa na tak dobrą żywotność materacy SleepMed, jest innowacyjna technologia Airforce. Polega ona na specjalnym nacięciu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Nacięcia powstają na całej powierzchni modelu, zarówno w poziomie, jak i pionie, co przyczynia się do wytworzenia się otwartych komór. To właśnie dzięki nim nadmiar ciepła i wilgoci może uciec z wnętrza materaca. Gwarantuje to maksymalny obieg powietrza wewnątrz wkładu. Przyczynia się też do zachowania znakomitej oddychalności, która zapobiega przegrzaniu się i poceniu. Zastosowanie tego rozwiązania powoduje, że model zyskuje właściwości antyalergiczne, a w jego wnętrzu nie dochodzi do gromadzenia się bakterii, roztoczy, kurzu i innych szkodliwych drobnoustrojów. Właśnie to sprzyja jego trwałości i żywotności. Nie musimy obawiać się, że w materacu dojdzie do pojawienia się pleśni czy grzybów. Możemy też cieszyć się wysokim poziomem higieny. Odczujemy też korzystne działanie właściwości ortopedycznych, które zapobiegają powstawaniu i pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa, a do tego niwelują ból karku oraz pleców. Technologia Airforce została wykorzystana przy tworzeniu innowacyjnej pianki Flexifoam oraz wysokoelastycznej VPPHR, która również wpływa korzystnie na trwałość materaca.

Pianka termoelastyczna Visco

Jeśli chcemy mieć materac, który będzie służył nam na długo, musimy wybrać taki model, który został stworzony przy użyciu jakościowych i sprawdzonych komponentów, takich jak pianka Visco. Stanowi ona podstawę wszystkich materacy SleepMed. Dostępne są jej dwa rodzaje: VitaRest® i Celsius-Waterlily®. Wyróżniają się one technologią termoelastyczną, która powoduje, że podłoże dopasowuje się do naturalnych krzywizn użytkownika pod wpływem temperatury, jaką wytwarza. Zapewnia to indywidualnie dostosowaną powierzchnię snu, która gwarantuje najwyższy komfort, a do tego niweluje napięcie nagromadzone w mięśniach. Umożliwia skuteczną regenerację organizmu, a także oferuje niezwykle przyjemne uczucie otulenia oraz miękkość. Pianka znana jest również ze swojej wspaniałej oddychalności i skutecznej cyrkulacji powietrza. Zapobiega gromadzeniu się szkodliwych drobnoustrojów i zmniejsza ryzyko powstania pleśni czy grzybów. Dzięki temu korzystanie z materaca jest komfortowe i bezpieczne, nawet dla alergików. Pianka VitaRest® została podzielona na 7 stref komfortu, co oznacza, że każda z kluczowych części ciała ma zapewnione optymalne podparcie. Możemy wyszczególnić strefę głowy, ramion, pleców, miednicy, bioder, kolan oraz stóp. Każda z nich ma inny stopień twardości. Takie rozwiązanie zapobiega nadmiernemu zapadaniu się ciała i powstawaniu odkształceń. Pianka Celsius-Waterlily® została stworzona z ekologicznych materiałów, które podlegają całkowitemu recyklingowi. Cechuje się ona niezwykłą trwałością, która powoduje, że jej pierwotne parametry i właściwości są zachowane aż do ostatniego dnia jej użytkowania. Pianka nie rozciąga się ani nie zużywa. Wynika to między innymi z jej wyjątkowej budowy strukturalnej i dużego stopnia gęstości.

Ochraniacz na materac

Jeśli zależy nam na naprawdę dobrej żywotności materaca, powinniśmy zainwestować w specjalny ochraniacz. Zapewni on dodatkową ochronę przed zniszczeniami i zabrudzeniami. Wpływa też korzystnie na poziom higieny snu. Cechuje się wodoodpornością, która zapobiega przenikaniu cieczy się wewnątrz materaca. Nie musimy obawiać się, że uszkodzimy wkład modelu. Ochraniacz został wykonany z wysokiej jakości bawełny oraz oddychającej warstwy membrany PU, które gwarantują niezwykle skuteczną cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci. Sprawia to, że ryzyko pojawienia się pleśni czy grzybów zostaje znacznie zmniejszone. Przeciwdziała również bakteriom i pozwala zachować świeżość i czystość materaca na długo.

Jak przedłużyć żywotność materaca?

Dla żywotności materaca ma znaczenie również to, jak się z nim obchodzimy. Powinniśmy pamiętać o regularnym odwracaniu modelu na drugą stronę. Pozwala to zapobiec powstawaniu się nadmiernych odkształceń. Postarajmy się też systematycznie odkurzać materac, aby nie dopuścić do nagromadzenia się kurzu i roztoczy. Korzystnym działaniem będzie również wietrzenie modelu, które zniweluje nieprzyjemne drobnoustroje i wpłynie korzystnie na świeżość podłoża.

Trwałość materaca to podstawa. Potrzebujemy podłoża, które będzie nie tylko komfortowe, ale i solidne oraz odporne na odkształcenia i eksploatację. Postawmy na materace SleepMed, w których wykorzystanie jakościowych komponentów i innowacyjnych technologii sprawia, że będą służyć nam bardzo długo.

wyrób medyczny

Materace SleepMed Premium są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Czy praca z łóżka na materacu SleepMed to dobre rozwiązanie?

Czy praca z łóżka na materacu SleepMed to dobre rozwiązanie?

Problemy układu oddechowego a dobór materaca SleepMed

Problemy układu oddechowego a dobór materaca SleepMed

Dlaczego warto zaopatrzyć się w stelaż do materacy SleepMed?

Dlaczego warto zaopatrzyć się w stelaż do materacy SleepMed?

Jak odpowiedni materac SleepMed wpływa na zachowanie prawidłowej postawy?

Jak odpowiedni materac SleepMed wpływa na zachowanie prawidłowej postawy?

Jaki materac piankowy SleepMed wybrać?

Jaki materac piankowy SleepMed wybrać?

Biały szum – co to jest i dlaczego sprawdza się w szybkim zasypianiu dziecka?

Biały szum – co to jest i dlaczego sprawdza się w szybkim zasypianiu dziecka?