Czy praca z łóżka na materacu SleepMed to dobre rozwiązanie?

Praca zdalna cieszy się dużą popularnością. Coraz więcej osób wybiera tę formę zatrudnienia. Niestety, często przyczynia się to do tego, że będąc w domu, decydujemy się wziąć laptop do łóżka i stamtąd pracować. Czy to dobre rozwiązanie? Sprawdź, czy praca z łóżka jest korzystna dla naszego kręgosłupa!

Praca zdalna z łóżka – jakie są zagrożenia?

Home Office to coraz popularniejsza opcja, z której korzysta duża część pracowników. Daje to bardzo dużą wygodę i komfort, ponieważ możemy wykonywać pracownicze obowiązki z naszego domu. Nie oznacza to jednak, że to rozwiązanie ma same plusy. Pracując z domu, często przenosimy się z laptopem do łóżka, co na początku może wydawać się bardzo komfortowe. Okazuje się jednak, że ostatecznie może przynieść bardzo poważne konsekwencje dla naszego kręgosłupa. Pracując z łóżka, mamy tendencję do przyjmowania niezdrowej pozycji, przez co garbimy się lub za bardzo pochylamy się do przodu. Nie mamy wówczas zapewnionego prawidłowego podparcia dla istotnych części ciała, takich jak kręgosłup, biodra czy szyja. Może to prowadzić do pojawienia się silnego dyskomfortu i nieprzyjemnych dolegliwości. Nierzadko występują również bóle głowy, które mogą przyczynić się do obniżenia samopoczucia. Praca z łóżka powoduje również, że pogarsza się nasza wydajność. Możemy mieć poważny kłopot ze skoncentrowaniem się. Nierzadko też trudniej jest nam wziąć się do działania, a nasze obowiązki wykonujemy wolniej. Na dłuższą metę praca z łóżka nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Krzesło ergonomiczne

O wiele lepsze dla naszego kręgosłupa i samopoczucia będzie zainwestowanie w ergonomiczne krzesło. Wyróżnia się ono specjalną budową, która wymusza na użytkowniku przyjęcie prawidłowej postawy podczas siedzenia. Krzesło ergonomiczne posiada regulację wysokości siedziska i zagłówka, które możemy dopasować według indywidualnych preferencji. Fotel zapewnia też odpowiednie podparcie odcinka lędźwiowego. Tworzy się go przy wykorzystaniu jakościowych, oddychających materiałów, które wpływają na komfort użytkowania. Korzystanie z krzesła ergonomicznego może zapobiec pogłębianiu się wad postawy i zniwelować nieprzyjemne dolegliwości. Nawet jeśli będziemy siedzieć na nim przez długi czas, nie odczujemy negatywnych skutków. Dzięki temu poprawi się nasza koncentracja oraz wydajność. Nie zapominajmy jednak o tym, że jeśli prowadzimy głównie siedzący tryb życia, powinniśmy podjąć kroki, które pomogą zniwelować jego niekorzystne konsekwencje, takie jak pogorszenie kondycji, osłabienie mięśni czy stawów. W tym wypadku należy pamiętać o uprawianiu regularnej aktywności fizycznej. Pomocne będzie również zainwestowanie w dobrze dopasowany materac.

Dobrze dobrany materac

Materac odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu zdrowia naszego kręgosłupa. Ma istotne znaczenie dla zredukowania nieprzyjemnych dolegliwości i schorzeń. Odgrywa też kluczową rolę dla naszego samopoczucia. Leżąc na dobrze dopasowanym podłożu, obudzimy się wypoczęci i pełni energii. Wpłynie to korzystnie również na nasz poziom odporności. Jeśli zatem chcemy mieć podłoże, które będzie do nas idealnie dostosowane, postawmy na materac piankowy. Pianka termoelastyczna to innowacyjny materiał, który modeluje się do kształtu ciała pod wpływem wytwarzanej przez nas temperatury. Dzięki temu do każdego użytkownika może dopasować się indywidualnie. Zagwarantowane jest ponadto przyjemne uczucie otulenia oraz wspaniała miękkość, które dodatkowo ułatwiają zrelaksowanie się. Z mięśni znika nagromadzone w nich napięcie, co pozwala na ich całkowite rozluźnienie. Sprzyja to również pełnej regeneracji organizmu. Właśnie dlatego korzystanie z modelu piankowego wpływa korzystnie na nasz dobrostan. Pianka sprawdza się ponadto w niwelowaniu bólu oraz dyskomfortu. Cechuje się też bardzo dobrą wentylacją i oddychalnością, co wpływa korzystnie na poziom naszej higieny snu. W materacu nie dochodzi do gromadzenia się bakterii, roztoczy, kurzu i innych drobnoustrojów. Wilgoć jest skutecznie odprowadzana, przez co nie musimy obawiać się pojawienia się pleśni czy grzybów. Z tego względu będzie to odpowiedni materac również dla tych, którzy zmagają się z alergiami.

Właściwości ortopedyczne

Praca z łóżka, w nienaturalnej pozycji, często prowadzi do różnych nieprzyjemnych dolegliwości ze strony kręgosłupa. Ból i dyskomfort nierzadko towarzyszą nam jeszcze długo po tym, jak już zakończymy pracę. Aby się ich pozbyć, możemy zainwestować w materac o właściwościach ortopedycznych. Wykorzystanie specjalnych komponentów oraz wyjątkowa budowa modelu sprawiają, że model zapobiega powstawaniu i pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa. Oprócz tego redukuje ból pleców i karku, pozwalając na zdrowy i jakościowy wypoczynek. Za to działanie odpowiedzialna jest między innymi pianka termoelastyczna oraz technologia Airforce.

7 stref komfortu

Poprzeczny podział materaca na 7 stref komfortu pozwala zapewnić komfortowe i zdrowe podparcie dla całego ciała. Przyczynia się to do lepszego wypoczynku i regeneracji organizmu. Zyskuje na tym również kręgosłup, który ma zagwarantowane optymalne wsparcie, co niweluje ból czy dyskomfort. Możemy wyszczególnić strefę głowy, ramion, pleców, miednicy, bioder, kolan oraz stóp. Każda z nich ma odmienny stopień twardości. Te części, które się mocniej zapadają, potrzebują bowiem mocniejszego podparcia. Rozwiązanie to zostało wykorzystane między innymi w innowacyjnych sprężynach typu Multi, które w anatomiczny sposób dopasowują się do naszych naturalnych krzywizn. Oferują też dwa razy więcej punktów podparcia niż sprężyny kieszeniowe. Przyczynia się to do zachowania znakomitej elastyczności punktowej.

Praca z łóżka na początku może wydawać się niezwykle komfortową opcją. Niestety, z czasem się przekonamy, że nie jest to dobre rozwiązanie dla naszego kręgosłupa. Taka pozycja może stać się przyczyną różnych nieprzyjemnych dolegliwości. O wiele lepszym wyborem do pracy będzie ergonomiczne krzesło. Dla dobrego wypoczynku z kolei zainwestujmy w jakościowy, solidny materac.

wyrób medyczny

Materace SleepMed Premium są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Dowiedz się, dlaczego materace SleepMed wyróżniają się trwałością i długą żywotnością!

Dowiedz się, dlaczego materace SleepMed wyróżniają się trwałością i długą żywotnością!

Problemy układu oddechowego a dobór materaca SleepMed

Problemy układu oddechowego a dobór materaca SleepMed

Dlaczego warto zaopatrzyć się w stelaż do materacy SleepMed?

Dlaczego warto zaopatrzyć się w stelaż do materacy SleepMed?

Jak odpowiedni materac SleepMed wpływa na zachowanie prawidłowej postawy?

Jak odpowiedni materac SleepMed wpływa na zachowanie prawidłowej postawy?

Jaki materac piankowy SleepMed wybrać?

Jaki materac piankowy SleepMed wybrać?

Biały szum – co to jest i dlaczego sprawdza się w szybkim zasypianiu dziecka?

Biały szum – co to jest i dlaczego sprawdza się w szybkim zasypianiu dziecka?