Jakie są rodzaje prześcieradeł?

Prześcieradło stanowi część bielizny pościelowej i zapewnia higienę snu poprzez izolowanie ciała od samego materaca. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli tego produktu. Można je podzielić ze względu na wykonanie oraz materiał, z jakiego są wykonane. Jakie można wyróżnić rodzaje prześcieradeł?

Rodzaje prześcieradeł

Prześcieradła można podzielić na trzy główne rodzaje:

  • prześcieradła tradycyjne – mają kształt dużego i płaskiego kawałka tkaniny, zazwyczaj w kolorze białym. Materiał obszyty jest z każdej strony, co nadaje mi większej estetyki. Jest to bardzo popularny rodzaj prześcieradeł, choć swoje lata świetności ma już za sobą.
  • prześcieradła z gumką – ten rodzaj produktu ma naokoło materiału wszytą elastyczną gumkę, która pozwala na dopasowanie prześcieradła do kształtu materaca. Obecnie to właśnie ten rodzaj prześcieradła jest wybierany najczęściej. Dostępne są w wielu kolorach, a nawet wzorach. Dużym atutem jest jego wygoda podczas zakładania i ściągania. Prześcieradło z gumką zapewni Ci komfort snu i nie będziesz musiał się martwić o wystającą spod materaca tkaninę!
  • prześcieradła jednorazowe – używane są przez osoby pracujące w branży medycznej lub takie, które zajmują się osobami starszymi lub osobami z różnymi niepełnosprawnościami. Są one świetnym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają zachować odpowiednią higienę snu.

Jakie prześcieradło będzie tym idealnym, zależy od tego, jakie łóżko gości w Twojej sypialni. Jeśli jest to duże łóżko małżeńskie, to koniecznie wybierz produkt z gumką. Ciekawostką jest to, że w niektórych krajach, gdzie temperatury są bardzo wysokie, prześcieradło służy jako nakrycie wierzchnie!

Z jakich materiałów wykonywane są prześcieradła?

Najpopularniejszą tkaniną, z której wykonuje się prześcieradła, jest oczywiście bawełna. Takie produkty są miękkie, antyalergiczne i delikatne dla skóry. Mają świetną cyrkulację powietrza, co sprawia, że nadają się przez cały rok. Można je kupić w różnych kolorach, a nawet wzorach, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie! Świetną propozycją na zimę są prześcieradła wykonane z flaneli. Jest to bardzo ciepły materiał, który jest również miękki i delikatny. Kolejną propozycją są prześcieradła satynowe, które idealnie sprawdzą się latem. Są one bardzo miękkie, delikatne i gładkie. Prześcieradła satynowe idealne będą dla osób z wrażliwą skórą.

Wybierz odpowiedni materac! 

Dużym fenomenem są materace nawierzchniowe, które są idealne dla osób chcących poprawić jakość swojego snu, ale śpiących na kanapie w salonie. W takim przypadku wystarczy położyć na wersalkę materac nawierzchniowy, a on sprawi, że Twój sen będzie dużo lepszy. Dodatkowo będziesz budził się bez bólu pleców, barków czy szyi. Koniecznie zainwestuj właśnie w ten produkt!

Zobacz też

Biały szum – co to jest i dlaczego sprawdza się w szybkim zasypianiu dziecka?

Biały szum – co to jest i dlaczego sprawdza się w szybkim zasypianiu dziecka?

Sen i  jego rola w planie treningowym sportowców

Sen i jego rola w planie treningowym sportowców

Sypialnia stworzona z myślą o głębokim śnie – pomysły i inspiracje

Sypialnia stworzona z myślą o głębokim śnie – pomysły i inspiracje

Zdrowie hormonalne w życiu kobiet i mężczyzn

Zdrowie hormonalne w życiu kobiet i mężczyzn

Zdrowy sen i zdrowe życie – regeneracja, a samopoczucie

Zdrowy sen i zdrowe życie – regeneracja, a samopoczucie

Jak samodzielnie wybrać najwygodniejsze wyposażenie do sypialni?

Jak samodzielnie wybrać najwygodniejsze wyposażenie do sypialni?