Jakie są rodzaje poduszek?

Duża część osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że oprócz dobrze wybranego materaca czy kołdry, równie ważny jest wybór odpowiedniej poduszki do spania. To dzięki niej nasza szyja i głowa odpoczywają, a barki są odpowiednio ułożone. Jeśli wybrałeś poduszkę odpowiednią dla siebie, to możesz pozbyć się niechcianego bólu szyi czy karku. Koniecznie zapoznaj się z najpopularniejszymi wypełniaczami poduszek i wybierz najodpowiedniejszy model dla siebie!

Jakie poduszki można wyróżnić?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli poduszek, a każda z nich ma inne wypełnienie i swoje charakterystyczne właściwości. Znajdziesz je na https://sennamaterace.pl/24-poduszki. A teraz poznaj najpopularniejsze poduszki!

  • poduszka puchowa –jest jedną z najpopularniejszych wyborów wśród klientów. Puch, który wykorzystuje się do wypełnienia tej poduszki, pochodzi od kaczek lub gęsi. Tym samym należy zaznaczyć, że nie jest to odpowiedni produkt dla alergików. Poduszka puchowa jest bardzo miękka, lekka i sprężysta, a dodatkowo ma doskonałą przewiewność, co sprawia, że nie absorbuje wilgoci w swoim wnętrzu. Ten rodzaj produktu jest bardzo wygodny i sprawi, że będziesz optymalnie odpoczywać.
  • poduszka z pierza –jest to kolejna propozycja dla osób, które nie mają problemów alergicznych. Jest to spowodowane tym, że poduszka z pierza wypełniona jest naturalnym pierzem, które podczas wielu procesów pozbawione jest zapachu. Ten rodzaj produktu jest bardzo miękki i lekki, a dodatkowo bardzo wygodny.
  • poduszka wełniana –polecana jest osobom, które uwielbiają ciepło bez względu na porę roku. Wełna jest materiałem, który bardzo grzeje, a dodatkowo jest wytrzymała i bardzo wygodna. Idealnie sprawdzi się u osób, które cierpią na problemy reumatyczne. Dodatkowo poduszka wełniana jest przewiewna i bardzo lekka.
  • poduszka ortopedyczna –kształt tego produktu przypomina ten anatomiczny, więc poduszka ortopedyczna idealnie dopasowuje się do kształtu Twojej szyi, barków i karku, zapewniając tym samym doskonałe podparcie. Dzięki temu produktowi osiągniesz największą wygodę i komfort. Poduszki ortopedyczne dedykowane są osobom, które cierpią z powodu dolegliwości bólowych układu kostnego lub są sportowcami.
  • poduszka syntetyczna –jest to najpopularniejszy wybór wśród klientów, ponieważ ten rodzaj produktu jest tańszy od pozostałych, a dodatkowo jest bardzo miękki i wygodny. Poduszki syntetyczne są idealne dla alergików, ponieważ w 100% są wykonane ze sztucznych materiałów, które nie uczulają. Produkty syntetyczne są bardzo trwałe i wytrzymałe oraz nie ulegają niechcianym odkształceniom. Możesz prać ją w pralce, co sprawi, że poduszka będzie czysta i bardziej komfortowa do spania.

Materac również jest ważny!

Oprócz świetnie dobranej poduszki czy pościeli, równie ważny jest wybór odpowiedniego materaca, który będzie spełniać nasze oczekiwania. Szczególnie polecamy materace sprężynowe, które są odpowiednie prawie dla każdej osoby. Dzięki licznym sprężynom, które często umieszczone są w osobnych kieszeniach, całe ciało jest idealnie podparte, a sylwetka zostaje zachowana w tej samej pozycji przez całą noc. Nie czekaj i już dziś odmień jakość swojego snu!

Zobacz też

Biały szum – co to jest i dlaczego sprawdza się w szybkim zasypianiu dziecka?

Biały szum – co to jest i dlaczego sprawdza się w szybkim zasypianiu dziecka?

Sen i  jego rola w planie treningowym sportowców

Sen i jego rola w planie treningowym sportowców

Sypialnia stworzona z myślą o głębokim śnie – pomysły i inspiracje

Sypialnia stworzona z myślą o głębokim śnie – pomysły i inspiracje

Zdrowy sen i zdrowe życie – regeneracja, a samopoczucie

Zdrowy sen i zdrowe życie – regeneracja, a samopoczucie

Jak samodzielnie wybrać najwygodniejsze wyposażenie do sypialni?

Jak samodzielnie wybrać najwygodniejsze wyposażenie do sypialni?

Co wyróżnia SleepMed na rynku produktów do spania?

Co wyróżnia SleepMed na rynku produktów do spania?