Co wyróżnia SleepMed na rynku produktów do spania?

Coraz większa część naszego społeczeństwa stosuje się do zasad higieny snu. Jest to zbiór norm i postępowań, które mają na celu poprawę jakości oraz długości naszego wypoczynku. Obejmują one m.in. zwiększenie aktywności fizycznej, unikanie drzemek w ciągu dnia czy też spożywanie lekkostrawnej kolacji trzy godziny przed snem. Nie można zapomnieć tutaj również o odpowiednio skomponowanym łóżku. Inwestując w wysokiej jakości produkty od SleepMed, mamy gwarancję zdrowego wypoczynku. A czym one się wyróżniają?

Po pierwsze – technologia Airforce

Pierwszą kwestią, jaką warto poruszyć w przypadku materacy medycznych od SleepMed, jest unikalna technologia Airforce. Stanowi ona specjalną, wielostrefową technologię nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Ich obecność przekłada się na maksymalny obieg powietrza w wypełnieniu. Oznacza to, że zarówno ciepło, jak i wilgoć, kierowane są do otwartych komór, a następnie – pod wpływem ruchów ciała, wypychane. Jest to prosty sposób na doprowadzenie powietrza do materaca, a także zwiększenie oddychania wkładu. Co więcej, gwarantuje właściwości ortopedyczne oraz antyalergiczne.

Po drugie – wyjątkowe wypełnienie

Decydując się na podłoże do spania, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wypełnienie. Jest ono niezwykle ważne, gdyż przekłada się na komfort oraz właściwości wybranego przez nas modelu. A czym wyróżniają się modele marki SleepMed? Wykorzystuje się tutaj unikalne, termoelastyczne pianki VitaRest® i Celsius-Waterlily®. Są one w stanie reagować na ciepło i ciężar użytkownika, przez co umożliwiają najlepsze dopasowanie się do indywidualnych kształtów ciała. Dzięki ich obecności materace SleepMed nabiera właściwości przeciwodleżynowych. Drugą opcją, która cieszą się kolekcje Hybrid oraz Hybrid Plus, stanowią 7-strefowe sprężyny typu Multi. Zostały one umieszczone w osobnych kieszonkach materiałowych oraz gęsto osadzone wewnątrz podłoża do spania, przez co zapewniają maksymalnie wysoką elastyczność punktową oraz dwa razy więcej punktów podparcia niż tradycyjne sprężyny.

Po trzecie – antyalergiczne pokrowce

Materace medyczne SleepMed zostały wyposażone w unikalne pokrowce. W zależności od produktu dzieli się je na dwa typy. Pierwszym z nich jest pokrowiec Merced, który został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewniał wysoką oddychalność wkładu. Składa się on z miłej w dotyku tkaniny, która swoja struktura zapewnia odczuwalny efekt masażu. Drugi typ stanowi natomiast pokrowiec Probiotex. Daje uczucie nieustającej czystości i świeżości, gdyż jego tkanina została nasączona apreturą Purotex®. Wykorzystuje technologię aktywnych probiotyków, które zmniejszają ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca o 93,7%.

Po czwarte – możliwość regulacji twardości

Wybór twardości dla wielu z nas jest dość ciężki – w końcu na przestrzeni kilku miesięcy nasze preferencje lub waga mogą się diametralnie zmienić. Jednak nie musimy martwić się o komfort snu, gdyż materace SleepMed posiadają 4 lub 6 twardości w zależności od wybranego przez nas modelu! Jesteśmy w stanie je stworzyć poprzez obrócenie materaca na druga stronę, przełożenie warstwy pianki termoelastycznej oraz przypięcie lub odpięciem topu.

Po piąte – szeroki wybór materacy medycznych

Najważniejszym elementem wyposażenia każdego łóżka są materace do spania. W ofercie SleepMed nie brakuje unikalnych modeli, które mogą idealnie sprawdzić się w naszej sypialni. Musimy jednak mieć na uwadze swoje osobiste potrzeby oraz preferencje, gdyż poszczególne kolekcje różnią się od siebie. Zatem, na co warto zwrócić uwagę? Jak się okazuje:

  • kolekcja Standard odznacza się piankowym wypełnieniem, 4 twardościami oraz pokrowcem Merced,
  • kolekcja Hybrid odznacza się piankowym wypełnieniem połączonym ze sprężynami typu Multi, 4 twardościami oraz pokrowcem Merced,
  • kolekcja Plus odznacza się piankowym wypełnieniem, odpinanym topem, 6 twardościami oraz pokrowcem Probiotex,
  • kolekcja Hybrid Plus odznacza się piankowym wypełnieniem połączonym ze sprężynami typu Multi, odpinanym topem, 6 twardościami oraz pokrowcem Probiotex,
  • kolekcja Natura odznacza się piankowym lub piankowym i sprężynowym wypełnieniem, odpinanym topem, 4 twardościami oraz wykorzystaniem naturalnych surowców (oleju rycynowego i sojowego), które gwarantują antyalergiczne warunki do wypoczywania oraz właściwości przeciwbólowe.

Po szóste – unikalne akcesoria sypialniane

Oprócz odpowiedniego podłoża do spania każda sypialnia powinna być wyposażona w unikalne akcesoria sypialniane. Jak się okazuje – one również znajdują się w ofercie SleepMed! Z uwagi na to, warto postawić na unikalny ochraniacz na materac – 100% bawełny, gdyż umożliwia on ochronę przed zabrudzeniem lub zawilgoceniem, przez co stwarza higieniczne warunki do wypoczywania. Inną kwestią są wyjątkowe poduszki do spania. Ich obecność oraz odpowiednie dopasowanie do siebie sprawia, że górne partie ciała, czyli głowa, barki oraz kręgosłup w odcinku szyjnym są odpowiednio ustabilizowane. Znajdziemy tutaj trzy wyjątkowe i różniące się od siebie modele, czyli:

  • SleepMed Comfort Pillow, która wyróżnia się piankowym wnętrzem oraz ergonomicznym kształtem, przez co świetnie sprawdzi się u osób śpiących na plecach lub boku,
  • SleepMed Premium Pillow, która posiada uniwersalny kształt oraz piankę o wysokiej gęstości i otwartokomórkowej strukturze, przez co podnosi komfort snu,
  • SleepMed Supreme Pillow, która odznacza się unikalnym kształtem, a także pianką z włóknami węglowymi, dzięki czemu sprawdza się u osób prowadzących napięty tryb życia.

Komfortowe łóżko to jedno z najważniejszych elementów wyposażenia każdej sypialni. Oznacza to, że powinno składać się z produktów wysokiej jakości, np. od SleepMed. W ten sposób każdy z nas będzie cieszył się zdrowym i spokojnym wypoczynkiem.

Zobacz też

Biały szum – co to jest i dlaczego sprawdza się w szybkim zasypianiu dziecka?

Biały szum – co to jest i dlaczego sprawdza się w szybkim zasypianiu dziecka?

Sen i  jego rola w planie treningowym sportowców

Sen i jego rola w planie treningowym sportowców

Sypialnia stworzona z myślą o głębokim śnie – pomysły i inspiracje

Sypialnia stworzona z myślą o głębokim śnie – pomysły i inspiracje

Zdrowie hormonalne w życiu kobiet i mężczyzn

Zdrowie hormonalne w życiu kobiet i mężczyzn

Zdrowy sen i zdrowe życie – regeneracja, a samopoczucie

Zdrowy sen i zdrowe życie – regeneracja, a samopoczucie

Jak samodzielnie wybrać najwygodniejsze wyposażenie do sypialni?

Jak samodzielnie wybrać najwygodniejsze wyposażenie do sypialni?