Zdrowy sen – jaki to?

Sen stanowi około ośmiu godzin dziennie, co daje ⅓ doby. Jest to bardzo długi czas, który warto spędzić jak najlepiej. Zdrowy sen to właśnie taki odpowiedni i każdy człowiek powinien sobie go zapewnić. 

Konsekwencje niedosypiania – jakie mogą być?

Kiedy człowiek śpi za mało, to jego organizm zaczyna to mocno odczuwać. Jakie mogą być skutki zbyt krótkiego snu? Pierwszym z nich jest zwiększona możliwość pojawienia się takich chorób jak cukrzyca, otyłość i różne schorzenia serce. Zbyt krótkie spanie może doprowadzić do pojawienia się nowotworów, np. piersi, prostaty czy jajników. Depresja może być kolejną konsekwencją niedosypiania. Twoja skóra, a zwłaszcza cera również może ucierpieć z powodu zbyt małej ilości snu. Jeśli będziesz spać za mało, to na Twojej twarzy mogą zacząć pojawiać się niechciane wypryski, zmarszczki i zaczerwienienia. Zmniejszasz ilość swojego snu przez kilka dni z rzędu? Konsekwencją tego może być zmniejszona koncentracja i zwiększony stres. Skutków niedoboru snu może być naprawdę wiele. Nie pozwól, aby chociaż jeden z nich zagościł w Twoim życiu!

Zmień swoje nawyki! 

Na szczęście istnieje kilka zasad, którymi powinieneś się kierować, aby zapewnić sobie zdrowy sen. Czego powinieneś się trzymać, a czego unikać?

  • zdrowy sen wynosi co najmniej 7 godzin musisz pamiętać, że podczas tych kilku godzin cały organizm się regeneruje i przygotowuje na wyzwania nowego dnia. Porzuć myślenie, że spanie jest oznaką lenistwa! Sen jest bardzo ważny, ponieważ zapewnia Ci zdrowie!
  • odpowiednia temperatura w sypialni – powinna wynosić około 20° Celsjusza. Oczywiście możesz zmniejszyć lub zwiększyć tę temperaturę, ale zrób to tylko o 2-3° Celsjusza. Ciekawym przykładem są Norwegowie, którzy potrafią spać w bardzo niskich temperaturach, które często nie przekraczają 15° Celsjusza. W swoich sypialniach nawet nie montują grzejników, co uniemożliwia ocieplenie tego pomieszczenia!
  • odpowiednia wilgotność powietrza w sypialni – powinna wynosić od 40% do 60%. Koniecznie weź pod uwagę porę roku, pogodę panującą za oknem i rośliny, które znajdują się w Twojej sypialni, ponieważ to wszystko ma wpływ na wilgotność powietrza w Twojej sypialni!
  • kawa i energetyki – ostatnią kawę czy energetyka wypij około 6 godzin przed planowanym zaśnięciem!

Postaw na dobry materac! 

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że materac ma ogromny wpływ na jakość naszego snu. To od podłoża, na którym spędzamy ⅓ doby, zależy, czy będziemy wypoczęci i nic nas nie będzie bolało. Świetnym wyborem będzie materac sprężynowy, który zapewni idealne podparcie dla całego ciała. Ten rodzaj produktu doskonale sprawdzi się prawie u każdej osoby, która ukończyła 8 rok życia. Nie czekaj i już dziś zapewnij sobie dobry sen!

Zobacz też

Jak samodzielnie wybrać najwygodniejsze wyposażenie do sypialni?

Jak samodzielnie wybrać najwygodniejsze wyposażenie do sypialni?

Co wyróżnia SleepMed na rynku produktów do spania?

Co wyróżnia SleepMed na rynku produktów do spania?

Obowiązkowe wyposażenie sypialni – umebluj pokój z marką Fit.4.Sleep!

Obowiązkowe wyposażenie sypialni – umebluj pokój z marką Fit.4.Sleep!

Jak stworzyć naturalną sypialnię z Hilding Anders?

Jak stworzyć naturalną sypialnię z Hilding Anders?

Zespół jelita drażliwego – jak łagodzić objawy poprzez dietę?

Zespół jelita drażliwego – jak łagodzić objawy poprzez dietę?

Jaki styl w sypialni wybierasz?

Jaki styl w sypialni wybierasz?