Zdrowy sen – jaki to?

Sen stanowi około ośmiu godzin dziennie, co daje ⅓ doby. Jest to bardzo długi czas, który warto spędzić jak najlepiej. Zdrowy sen to właśnie taki odpowiedni i każdy człowiek powinien sobie go zapewnić. 

Konsekwencje niedosypiania – jakie mogą być?

Kiedy człowiek śpi za mało, to jego organizm zaczyna to mocno odczuwać. Jakie mogą być skutki zbyt krótkiego snu? Pierwszym z nich jest zwiększona możliwość pojawienia się takich chorób jak cukrzyca, otyłość i różne schorzenia serce. Zbyt krótkie spanie może doprowadzić do pojawienia się nowotworów, np. piersi, prostaty czy jajników. Depresja może być kolejną konsekwencją niedosypiania. Twoja skóra, a zwłaszcza cera również może ucierpieć z powodu zbyt małej ilości snu. Jeśli będziesz spać za mało, to na Twojej twarzy mogą zacząć pojawiać się niechciane wypryski, zmarszczki i zaczerwienienia. Zmniejszasz ilość swojego snu przez kilka dni z rzędu? Konsekwencją tego może być zmniejszona koncentracja i zwiększony stres. Skutków niedoboru snu może być naprawdę wiele. Nie pozwól, aby chociaż jeden z nich zagościł w Twoim życiu!

Zmień swoje nawyki! 

Na szczęście istnieje kilka zasad, którymi powinieneś się kierować, aby zapewnić sobie zdrowy sen. Czego powinieneś się trzymać, a czego unikać?

  • zdrowy sen wynosi co najmniej 7 godzin musisz pamiętać, że podczas tych kilku godzin cały organizm się regeneruje i przygotowuje na wyzwania nowego dnia. Porzuć myślenie, że spanie jest oznaką lenistwa! Sen jest bardzo ważny, ponieważ zapewnia Ci zdrowie!
  • odpowiednia temperatura w sypialni – powinna wynosić około 20° Celsjusza. Oczywiście możesz zmniejszyć lub zwiększyć tę temperaturę, ale zrób to tylko o 2-3° Celsjusza. Ciekawym przykładem są Norwegowie, którzy potrafią spać w bardzo niskich temperaturach, które często nie przekraczają 15° Celsjusza. W swoich sypialniach nawet nie montują grzejników, co uniemożliwia ocieplenie tego pomieszczenia!
  • odpowiednia wilgotność powietrza w sypialni – powinna wynosić od 40% do 60%. Koniecznie weź pod uwagę porę roku, pogodę panującą za oknem i rośliny, które znajdują się w Twojej sypialni, ponieważ to wszystko ma wpływ na wilgotność powietrza w Twojej sypialni!
  • kawa i energetyki – ostatnią kawę czy energetyka wypij około 6 godzin przed planowanym zaśnięciem!

Postaw na dobry materac! 

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że materac ma ogromny wpływ na jakość naszego snu. To od podłoża, na którym spędzamy ⅓ doby, zależy, czy będziemy wypoczęci i nic nas nie będzie bolało. Świetnym wyborem będzie materac sprężynowy, który zapewni idealne podparcie dla całego ciała. Ten rodzaj produktu doskonale sprawdzi się prawie u każdej osoby, która ukończyła 8 rok życia. Nie czekaj i już dziś zapewnij sobie dobry sen!

Zobacz też

Jaki styl w sypialni wybierasz?

Jaki styl w sypialni wybierasz?

Jakie są rodzaje poduszek?

Jakie są rodzaje poduszek?

Jaką pościel kupić na prezent?

Jaką pościel kupić na prezent?

Rodzaje pościeli – która będzie doskonała dla Ciebie?

Rodzaje pościeli – która będzie doskonała dla Ciebie?

Jakie są rodzaje prześcieradeł?

Jakie są rodzaje prześcieradeł?

Prześcieradło z gumką czy klasyczne – które wybrać?

Prześcieradło z gumką czy klasyczne – które wybrać?